Strzelanie z Łuku

Dawniej facet musiał polegać na łuku podczas polowań i walk. Dzisiaj to niby tylko sport, ale każdy łucznik powie Ci, że to wciąż kwestia życia i śmierci.Dawniej facet musiał polegać na łuku podczas polowań i walk. Dzisiaj to niby tylko sport, ale każdy łucznik powie Ci, że to wciąż kwestia życia i śmierci.
Mężczyzna z łukiem na ramieniu
Nie trzeba być Robin Hoodem, by za każdym razem trafiać z łuku prosto do celu. Ale na pewno wymaga to opanowania techniki, skoordynowania ciała i umysłu oraz odpowiedniej siły. Podczas strzału pracuje tak naprawdę cała góra, a za jego jakość odpowiedzialne są głównie plecy. W dodatku strzelanie z łuku koryguje niektóre wady postawy, zwłaszcza boczne skrzywienia kręgosłupa.
Uniknij prostych błędów i traf w sam środek tarczy
1. Ułożenie palców
Chwyć cięciwę załamaniem między paliczkami, tak by palec wskazujący znalazł się nad strzałą, a środkowy i serdeczny poniżej niej.
2. Naciąganie cięciwy
Pamiętaj, by nie chwytać strzały palcami. Cięciwę naciągaj, inicjując ruch mięśniami pleców, a nie ramienia. Ramię trzymaj w linii prostej ze strzałą.
3. Naciąganie cięciwy (etap 2)
Przyciągaj cięciwę, aż palcem wskazującym ciągnącej ręki dotkniesz brody, a sama cięciwa dotknie Twojego nosa i ust.
4. Skup się na środku tarczy
Nie przejmuj się, jeśli nie jesteś w stanie wytrzymać bez drżenia – to przyjdzie z czasem. Namierz strzałą cel.
5. Strzał
Rozluźnij palce, pozwalając im się rozprostować. Staraj się nie naciągać mocniej cięciwy przed jej zwolnieniem. Ruch zwalniający powinien być płynny.   
Departament Sportu MH przypomina: Naciąganie cięciwy powinny inicjować mięśnie pleców – biceps zaangażuj do ruchu chwilę później. 
Coś więcej niż gałąź
Łuk to coś więcej niż wygięta gałąź, której dwa końce łączy sznurek. Nawet najprostszy drewniany łuk powstaje raczej z pnia drzewa, a nie z gałęzi. Jeśli będziesz myślał o zbudowaniu własnego łuku pamiętaj też, że nie wygina się go, zanim nałoży się na niego cięciwę. Łuk robi się z prostego kawałka drewna – ostateczny kształt zyskuje on dzięki tzw. podążaniu za cięciwą.

 

Kupony rabatowe

TeamSzefKolekcjonerBywalecJanosikCepr

 

team

Kupon przeznaczony dla 15 osobowej grupy, której każdy członek otrzymuje pakiet podstawowy 130 kulek.

 

szef

Zbierz grupę minimum 10 osób, która dostanie  zestaw podstawowy na start oraz 10% rabat, a Szef grupy zestaw 150 kulek za symboliczną „złotówkę”

kolekcjoner

Zbierz 10 pieczątek firmy Hot-Shot,  a przy następnej wizycie na polu paintball’owym otrzymasz pakiet 500 kulek gratis. Warunkiem otrzymania pieczątki na kuponie jest  jednorazowy zakup minimum 200 kulek oprócz pakietu podstawowego. Jednego dnia możesz otrzymać jedną pieczątkę.

bywalec

Zbieraj pieczątki firmy Hot-Shot przez cały miesiąc - korzystając z naszej oferty na polu paintball’owym. Za każdą pieczątkę dostajesz 5% rabatu, rabat sumuje się i z każdą następna wizytą, aż do czasu kiedy wyniesie 100%. Po uzyskaniu maksymalnego rabatu dostaniesz jeszcze 200 kulek gratis do pakietu podstawowego.

 

janosik

Kupon rabatowy Janosik , przychodzisz i grabisz ino roz. Płacąc jednorazowo 150 zł strzelasz dowolna ilość razy aż przez 1h .Po upływie godziny każde następne doładowanie 100kulek kosztuje tylko 15zl.

 

cepr

Płacisz symboliczną złotówkę , i dostajesz na start 50 kulek z wyposażeniem.

paintballl

Kontakt

 

 

 

Adres Siedziby:

SZYMON TYLKA

Tylka extreme hobby

 34-471 LUDŹMIERZ

kAMIENIEC 18

Tel.  , E-mail: kontakt@paintballpodhale.pl

 

 

 

Drużyna Paintball'owa Harnasie Podhale Team

Referencje

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Informujemy, że w czasie pandemii
prowadzimy tylko gry w scenerii leśnej do odwołania !!